Alkohol,  Owoce,  Tradycja,  Wino

Celebryci z własnymi winiarniami

Wydawać by się mogło, że ogromne pieniądze, jakie zarabiają słynni aktorzy, przeznaczane są głównie na konsumpcję i kupno nowych willi oraz samochodów. Jednak coraz więcej znanych nazwisk decyduje się na zakup winnicy i produkowanie własnego wina. Niektórzy kierują się pasją i samodzielnie napełniają kolejne butle do wina, inni natomiast mają od tego specjalistów, którzy zapewniają im najlepszej jakości wino własnego wyrobu.

Marek Kondrat

W 2009 roku na Nizinie Szczecińskiej powstała Winnica Turnau, która od zawsze była marzeniem rolnika Zbigniew Turnaua, prywatnie kuzyna Grzegorza. W winnicy Marka Kondrata uprawiane są hybrydowe odmiany winogron: białe solaris i johanniter oraz ciemne rondo i regent. Wino z Winnicy Turnau można kupić w sześciu polskich miastach lub zamówić w sklepie internetowym marekkondrat.pl. Oferta sklepu obejmuje również wina pochodzące z winnic z całego świata, a także wina nagradzane czy polecane przez ekspertów. Swoją pasję do wina Marek Kondrat opisał w wydanej w 2015 roku książce pt. „Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie”.

 

Antonio Banderas

Założona w 1999 roku winnica Anta Bodegas po podjęciu współpracy ze słynnym hiszpańskim aktorem zmieniła w 2009 roku nazwę na Anta Banderas. Obejmująca 230 hektarów winnica zlokalizowana jest w Hiszpanii, w regionie Ribera del Duero, słynącym z wysokiej jakości wina. Region ten w 2012 roku uzyskał prestiżowy tytuł Regionu Roku nadawany przez amerykański magazyn „Wine Enthusiast Magazine”. Banderas jest właścicielem połowy winnicy produkującej czerwone oraz różowe wino, które można kupować przez portale zewnętrzne, do których przekierowuje strona winnicy riberaruedawine.com.

Drew Barrymore

Aktorka znana między innymi z „Aniołków Charliego” coraz rzadziej pojawia się na ekranach. Jednak w tym czasie nie próżnuje. Wspólnie z włoską winnicą Carmel Road stworzyła kolekcję własnych win pod nazwą Barrymore Wines. Do tej pory w kolekcji ukazały się 3 wina: czerwone Drew’s Blend Pinot Noir (2014) o świeżym aromacie owoców i nucie przypraw korzennych oraz tytoniu, orzeźwiające i owocowe białe wino Monterey Pinot Grigio (2016), wypełnione smakiem melona miodowego i cytryny, a także różowe wino Monterey Rosé of Pinot Noir (2017) z nutami kwiatowymi i cytrusowymi. Aktorka promuje swoje wino, twierdząc, że sprawdzi się ono idealnie podczas chwil spędzonych wspólnie przy stole, kiedy to dzielimy się wspomnieniami i tworzymy nowe. Na stronie carmelroad.com za wino Drew Barrymore zapłacimy od 22 do 28 dolarów, jednak przesyłka obejmuje wyłącznie Stany Zjednoczone.

Donald Trump

Własną winiarnią może pochwalić się także obecny prezydent USA, który nabył ją w 2011 roku. Trump Winery znajduje się w Charlottesville w Wirginii i prowadzona jest przez syna polityka, Erica. Rocznie winnica sprzedaje ok. 36 tysięcy kartonów wina, co daje ok. 432 tysiące butelek. Wina z Trump Winery były wielokrotnie nagradzane na licznych konkursach winiarskich. W ofercie winnicy znajdziemy wina musujące, dojrzewające, białe, czerwone oraz różowe. Wino prezydenta można zamówić na stronie trumpwinery.com, jednak wysyłka obejmuje wyłącznie USA.