Czajniczek do kawy,  Prezent

Czy istnieje prezent idealny? Co kupić by prezent sprawił radość?

Wybierając prezent zastanawiamy się czy spodoba się osobie, którą chcemy nim obdarować. Niekiedy jest to zadanie bardzo trudne. Co wybrać spośród tylu różnych możliwości, aby trafić w sedno?

Jak sprawić by nasz prezent był tym, który sprawi ogromną radość?

Wybór prezentu może nastręczyć niemałych trudności. Myślimy, co tu kupić, gdy ktoś już ma wszystko? Czy postawić na przyjemne czy na pożyteczne? Czy kosztowne prezenty są lepsze niż te symboliczne? Jak wybrać właściwie? Kluczem do sukcesu może się na pewno okazać stopień znajomości z osobą, której zamierzamy owy prezent wręczyć. Wtedy wiemy na ile sobie możemy pozwolić. Jeśli jest to osoba, którą znamy od wielu lat możemy kupić prezent, który jednocześnie będzie dobrym żartem. Dla osoby, którą dopiero co poznajemy, taki prezent może być zbyt śmiały. Wówczas może się okazać, że to co miało bawić, oburza. Aby do takiej sytuacji nie doszło najlepiej wybrać prezent, który będzie neutralny, bezpieczny. Wtedy warto sięgać po to, co w zasadzie nikogo nie urazi.

Klasyka jest zawsze ponadczasowa.

Raczej nikogo nie obrazi piękny bukiet kwiatów i czekoladki w ładnym, gustownym pudełku. Bardziej osobiste prezenty wymagają od nas wiedzy o drugim człowieku i o tym co on lubi. Jeżeli znamy pasję danej osoby, możemy iść tym tropem. Kupić dobrą powieść miłośnikowi literatury. Przydatny przewodnik miłośnikowi podróży. Poradnik o pielęgnacji zwierząt domowych miłośnikowi czworonogów. Czajnik do parzenia kawy dla kawosza. Płyta ulubionego zespołu dla melomana. To zawsze ucieszy. Bliskiej osobie można podarować jej ulubione perfumy. Jeśli znamy rozmiar element garderoby. Dzieci zawsze ucieszą się z zabawek. Klocki są najbardziej uniwersalne w tej materii. I zawsze są trafione. Dziewczynki i chłopcy ucieszą się z klocków. Nie każdy musi być przecież na bieżąco w dziecięcych trendach. Szczególnie gdy sam nie ma dzieci. Jeżeli jednak chcemy być oryginalni i kreatywni musimy się bardziej wysilić.

Nie kupujemy wtedy tego, co oczywiste lecz stawiamy na zaskoczenie.

Oczywiście łatwo jest kupić to co ktoś lubi. Trudniej jest kupić coś, co nie jest takie oczywiste. Prezent może mieć element wyłącznie hedonistyczny. Pozbawiony praktycznego zastosowania. Może jednak też być taki, który okaże się bardzo pożytecznym. Miłe są też prezenty z serii „ sam bym sobie tego nie kupił, ale zawsze chciałem to mieć.” Cały sukces w tym wszystkim jest taki, iż kupujemy to, co pasuje do danej osoby. Inaczej skończy w szarym kącie pod warstwą kurzu lub zostanie popchnięte dalej w ramiona innego obdarowanego. Może jemu się przyda.  Niektórzy są na tyle praktyczni, że pytają wprost, co ktoś sobie życzy. O pomyłce wówczas nie ma mowy. Można również wybrać opcję, aby obdarowana osoba sama sobie kupiła prezent. Wtedy możemy wręczyć jej bon podarunkowy do perfumerii, drogerii, sklepu odzieżowego, księgarni czy salonu kosmetycznego. To bezpieczne wyjście z sytuacji dla osoby, która nie wie co kupić lub nie ma czasu na poszukiwania prezentu idealnego.