Dzbanek do parzenia kawy,  Kawa

Dalekie podróże. Jak się przygotować i wytrwać godziny w samochodzie?

Miło jest zwiedzać nowe, ciekawe miejsca lecz czasem dotarcie tam wiąże się z długimi godzinami spędzonymi za kierownicą samochodu lub w pociągu czy autokarze. Są też osoby, które ze względu na charakter pracy spędzają dużo czasu w środkach transportu. Trzeba znaleźć jakiś sposób by ten czas przebiegał jak najbardziej komfortowo. O czym należy pomyśleć na długie podróże? Jeżeli jesteśmy kierowcą i czeka nas długa trasa musimy zapewnić sobie przed wyjazdem odpoczynek.

Wypoczęty organizm zapewni odpowiednią koncentrację i skupienie na drodze.

Zmęczony i senny kierowca stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Odpowiedzialnym podejściem są postoje podczas jazdy, aby odetchnąć świeżym powietrzem i rozprostować kości. Ten, komu marzy się czajnik do parzenia kawy, może zadowolić się półśrodkiem w postaci kawy na stacji benzynowej. Zawartość kofeiny działa pobudzająco i może zapewnić energię na dalszą trasę. Sprawmy sobie też wygodny strój oraz lekkie buty, które zapewniają cyrkulację powietrza. W słoneczne dni warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych. Należy również sprawdzić stan techniczny samochodu. Takie zapobiegawcze zachowanie może pozwolić uniknąć problemów podczas jazdy. Awaria może opóźnić dojazd na miejsce ale także doprowadzić do zagrożenia na drodze. Podczas tankowania samochodu można sprawdzić poziom powietrza w oponach. Dokonajmy niezbędnych przeglądów, aby zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas podróży. Może się wydawać to fanaberią, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Serwis klimatyzacji jest konieczny w upalne dni.

Gdy podróżujemy z dziećmi, to koniecznie w fotelikach, które zapewniają im odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy. Na długie podróże bardzo przydatne okazują się także akcesoria, takie jak uchwyt do telefonu czy ładowarka samochodowa. Uchwyt do telefonu pozwala utrzymać telefon w określonej pozycji, co jest szczególne przydatne, gdy chcemy skorzystać z nawigacji. Wówczas umieszczamy telefon na przedniej szybie i bezpiecznie korzystamy z aplikacji GPS. Ładowarka okaże się być na wagę złota w momencie, kiedy bateria zacznie spadać do zera. Bardzo przydatnym może okazać się także uchwyt na tablet, który możemy zawiesić na zagłówku i pasażerowie z tyłu mogą oglądać bajkę. Dla dzieci przydatne mogą się okazać osłonki lub rolety przeciwsłoneczne. Znacznie ułatwiają jazdę w słoneczne dni. Dzieci szybko się nudzą i mogą być nieco marudne. Dlatego warto zadbać o rozrywkę i zajęcie dla nich podczas jazdy. Mogą to być książki, filmy,gry, bajki, słuchowiska czy muzyka w słuchawkach.  Z zasady najbardziej umęczony podróżą powinien być kierowca. On musi być cały czas maksymalnie skupiony na drodze. Nie może na chwilę odpuścić koncentracji i zdrzemnąć się w fotelu jak pasażer. Jednak dla dzieci podróże też są męczące. Dlatego, aby nie były rozdrażnione i nie zaburzały koncentracji kierowcy, zajęcie im czymś ciekawym jest istotne.