Cukier,  Cukiernica,  Cukiernica na stole,  srebrna cukiernica

Ile kosztuje srebrna cukiernica

Srebrne cukiernice uznawane były od zawsze za wyjątkowo ekskluzywne przedmioty. Ich posiadanie było świadectwem statusu materialnego rodziny, kultury domu, ale również było lokatą kapitału dla właściciela, bo był to bardzo cenny produkt. Dziś srebro jest materiałem znacznie tańszym niż dawniej. Cukierniczki wykonane z tego materiału kosztują minimalnie ponad 100 zł, jednak kilkaset nie będzie ceną zadziwiającą. Mowa jednak o cenach nowych cukiernic tego rodzaju, natomiast w przypadku starych, zabytkowych, rodzinnych pamiątek, rzeczywista wartość tych przedmiotów wydaje się niemożliwa do zmierzenia i jednoznacznego określenia.

Cukierniczki na dawnych stołach

W czasach, gdy cukier był produktem drogim, wręcz drogocennym, również o jego przechowywanie dbano w należyty sposób. Zdecydowanie najpopularniejsze i najcenniejsze były cukierniczki wykonane ze srebra. Najczęściej miały one różnorodne kształty i liczne wyżłobione zdobienia. Takie naczynie zawsze pojawiało się na stole, gdy rodzina chciała się pokazać, zaistnieć lub komuś zaimponować. Były one powszechnie przekazywane z pokolenia na pokolenie i po dziś dzień w wielu domach można znaleźć, takie stare, często dość sfatygowane, których wartość sentymentalna i historyczna dla rodziny jest równie duża co materialna.

Nabycie nowej cukierniczki

Jeśli jednak w naszej rodzinie nie ma srebrnej cukierniczki, warto znaleźć taką idealną, masywną, wysokiej jakości i pięknie zdobioną, która zapoczątkuje przekazywanie tego przedmiotu z pokolenia na pokolenie w naszym domu. Będzie nas to kosztować z pewnością kilkaset złotych, ale obecnie stanie się ona istotnym elementem wystroju w stylu art déco, a z czasem będzie przypominać nas kolejnym pokoleniom naszej rodziny.

Tego rodzaju przedmioty i tradycje w dzisiejszych czasach nieco się zatarły, jednak z pewnością warto je z namaszczeniem pielęgnować. Srebrna cukierniczka jest przedmiotem, który świetnie się sprawdzi w tworzeniu nowej historii, jej obecność w domu mimo zmian pokoleniowych będzie znacząca, a przekazywanie kolejnym osobom rozpoczynającym nowe życie stanie się rodzajem życzeń szczęścia i pomyślności.

Gdzie kupić srebrną cukiernicę?

Wybór jest znaczny. Możemy udać się do sklepu stacjonarnego, który oferuje tego rodzaju naczynia. Jest to o tyle korzystne, że będziemy mogli na żywo obejrzeć kilka modeli i wybrać taki, który najbardziej nam się spodoba. Istnieje również wiele sklepów internetowych oferujących takie szlachetne naczynia. W tym przypadku zalecamy jednak pewną dozę ostrożności i wybranie profesjonalnego sklepu, ze względu na szerzącą się ilość oszustw w czasie zakupów przez Internet. Korzystajmy więc z legalnie działającej firmy, a nie kupujmy na serwisach ogłoszeniowych, chyba że potrafimy sprawdzić autentyczność przedmiotu, odbierzemy go osobiście i tak też zapłacimy.

Srebrna cukiernica była, jest i będzie wyjątkowa, dlatego z pewnością jest to przedmiot godny naszej uwagi, który pięknie wpisze się w każde projektowane przez nas wnętrze. Jeśli mamy taką schowaną w szafie to wyjmijmy ją już dziś.