Kolacja,  Wino

Jak przygotować niekonwencjonalną kolację dla dwojga? Poradnik niekulinarny

Nie ma nic przyjemniejszego niż pyszna kolacja zjedzona wspólnie z ukochaną osobą. Jednak przygotowanie takiej kolacji może przysporzyć sporo kłopotu, zwłaszcza jeśli nie jesteś mistrzem kulinarnym. Bez obaw! Ukochana osoba z pewnością doceni zaangażowanie włożone w zorganizowanie kolacji i będzie zachwycona. Warto postawić na sprawdzone przepisy, które nie mogą się nie udać, lub poprosić o pomoc dobrze gotującą osobę. Zawsze można też zamówić kolację z restauracji, zwłaszcza jeśli od dawna chcieliście spróbować dań kuchni japońskiej lub indyjskiej. Niezależnie od tego, czy to dopiero początek waszej znajomości, czy też macie po prostu ochotę na małą odskocznię od codziennej rutyny, warto przygotować coś naprawdę niezapomnianego.

Jeśli jesteś kobietą

Nie ulega wątpliwości, że kobiety podchodzą do kwestii kolacji zupełnie inaczej niż mężczyźni. Zaskocz swojego faceta, przygotowując coś, czego do tej pory nie widział na filmach romantycznych. Oczywiście nie ma nic złego w seksownej sukience, czerwonych ustach i afrodyzjakach na talerzu – to zawsze działa. Jednak spróbuj sprawić, by twój mężczyzna poczuł, że naprawdę go znasz i zaplanowałaś ten wieczór tylko dla niego. Zastanów się, za czym szaleje twój facet. Może są to superbohaterowie z komiksów Marvela, wyścigi samochodowe, muzyka metalowa, a może planszówki? Zorganizuj wieczór tylko dla was, do którego kolacja będzie jedynie wstępem. Jeśli typowa romantyczna kolacja nie jest w waszym guście, nie kieruj się na siłę schematami, lecz włącz wyobraźnię! Zamiast nijakiej nastrojowej muzyki, od której szybko zachce wam się spać, włącz ulubioną płytę Metalliki lub Madonny, a długie świece zasłaniające partnera zamień na świeczki w słojach pachnące wakacjami lub cynamonem, w zależności od tego, jakie zapachy lubicie. Czujesz się niekomfortowo w obcisłej sukience? Wybierz opcję rozkloszowaną, która nie będzie krępować twoich ruchów. Pamiętaj, że twój facet kocha cię taką, jaką jesteś, dlatego nie musisz przed nim nikogo udawać. Dużo lepiej będziecie się bawić, robiąc to, co lubicie.

Jeśli jesteś mężczyzną

To prawda, że kobiety uwielbiają komplementy. A jeszcze bardziej lubią, gdy ktoś z uwagą słucha tego, o czym mówią. Znasz ulubiony zespół swojej partnerki? Wiesz, jaki jest jej ukochany zapach? A może znasz jej najskrytsze marzenie do spełnienia od zaraz? Wykorzystaj to! Stwórz komplikację jej ulubionych piosenek, udaj się do sklepu po świecę o zapachu kropli deszczu i przygotuj dla niej coś wyjątkowego. Pamiętaj, że dla twojej dziewczyny najważniejsze jest to, że stworzyłeś coś wyłącznie dla niej, a nic tak nie cieszy, jak malutki szczegół, który zapamiętałeś podczas nocnej rozmowy w namiocie ubiegłego lata. Może rozpoczęliście niedawno swoją przygodę z winiarstwem? Taki wieczór jak ten to doskonały moment, by spróbować stworzonego samodzielnie trunku. Jeśli będzie pysznie, rewelacja, jednak nie martw się, jeśli okaże się, że wasze pierwsze w życiu wino nie jest idealne. Ten wieczór jeszcze się nie skończył. Napełnijcie ponownie butle do wina i stwórzcie nowy trunek – będzie okazja, żeby powtórzyć kolację!