Kuchnia

Jak wyposażyć swoją pierwszą kuchnię

Gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania, wyprowadzamy od rodziców, czy żegnamy czasy studenckie, potrzebujemy odpowiedniego wyposażenie do naszej kuchni, którą właśnie urządzamy. Oczywiście, jeśli robimy remont, to w pierwszej kolejności w zasięgu naszej uwagi będą płytki, panele ścienne, podłogi, szarki, blaty i sprzęt AGD – ten duży. Z czasem jednak prace remontowe i ustawianie wszystkiego dobiegnie końca, a wówczas okaże się, że do gotowania i pełnego korzystania z kuchni potrzeba nam jedynie jej odpowiedniego, mniejszego wyposażenia. O czym więc musimy pamiętać?

Na początek parapetówka

Jeśli stwierdzisz, że dużo domowego wyposażenia jeszcze Ci brakuje, warto urządzić parapetówkę. Możesz zaprosić rodzinę i znajomych. Warto wcześniej wybrać sklep i stworzyć w nim listę prezentów – tak jakby ktoś pytał. Niech będą różnej wartości, tak, aby każdy mógł wybrać coś na swoją kieszeń. Ta tradycja przybyła do nas z zachodu, kojarzymy ją głównie ze ślubami, jednak wykorzystywana jest z powodzeniem przy najróżniejszych okazjach, a co najważniejsze gwarantuje brak nietrafionych prezentów.

Następne kroki

Po parapetówce i opijaniu nowego mieszkania z plastikowych kubków warto sprawdzić swoją listę potrzebnych rzeczy i powykreślać z niej to, co dostaliśmy w prezencie. Teraz czas na zakupy i dokupienie tego, czego jeszcze brakuje, aby żyło nam się wygodnie i aby przygotowywanie i spożywanie posiłków w nowej kuchni było jedynie przyjemnością. Zakupy możemy zrobić w sklepie stacjonarnym, gdzie każdy przedmiot weźmiemy do ręki, ale możemy również usiąść z lampką wina przed laptopem i wyprać najpiękniejsze akcesoria.

Co będzie potrzebne?

Po pierwsze zestaw garnków, patelnia i jakieś naczynie do przygotowywania dań w piekarniku, jeśli pieczemy ciasta, to również odpowiednie blachy. Następnie konieczne są talerze, w różnych rozmiarach – ich zestawy składają się zwykle z zastawy dla 6,12 lub 24 osób. W takim komplecie otrzymamy duże płaskie talerze obiadowe, mniejsze talerze śniadaniowe, talerzyki deserowe, talerze na zupę, niekiedy również bulionówki. Wiele sklepów daje również możliwość dobrania innych elementów wyposażenia kuchni w tym samym stylu, z identycznymi zdobieniami. Przydać może się waza na zupę i półmiski czy patery – jeśli przyjmujemy gości na kolację czy obiady. Nie zapomnijmy również o sztućcach i nożach.

Częste jest również zapraszanie gości na kawę czy herbatę. Do tego celu będziemy potrzebować specjalnego zestawu filiżanek ze spodeczkami, kubków, w zestawie powinna znaleźć się cukierniczka i dzbanuszek na mleko. Dzięki dopasowaniu elementów zawsze będziemy w stanie pięknie podać gorący napój odwiedzającym nas osobom.

Na koniec konieczna będzie wizyta w sklepie z elektroniką, gdyż małe AGD, czyli miksery, blendery, ekspresy do kawy i inne elementy, z pewnością nie były wybrane wraz z dużym AGD. Teraz możemy je spokojnie dopasować i dokupić. Gdy dopasujemy wszystkie drobne elementy w naszej kuchni, kupimy niezbędne naczynia, to nareszcie będziemy mogli spokojnie i smacznie gotować.