Różności

Nowy trend – czajniki bezprzewodowe z regulacją temperatury

Wydawałoby się, że czajnik bezprzewodowy jest urządzeniem, które już nie doczeka żadnej niespodziewanej innowacji. Jednak producenci potrafi zaskoczyć swoich konsumentów i na rynek wprowadzili sprzęt z możliwością regulacji temperatury. Czajnik bezprzewodowy z funkcją ustawienia dokładnej temperatury wcale nie musi być drogi, a pozwala na wiele kulinarnych eksperymentów.

Spróbuj zapanować nad wodą

Czajnik bezprzewodowy z możliwością regulacji temperatury jest dużo bardziej ekonomicznym urządzeniem od poprzednich modeli. Tradycyjne urządzenie ograniczało swoje działanie tylko i wyłącznie do zaparzania wrzątku. Najnowsze rozwiązanie polega na wyborze odpowiedniej temperatury w przedziale od 40oC do 100oC. Nie jest też to skomplikowane, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i ustawić pożądaną przez nas na skali wysokość.

Jeśli nie wiemy, jaka będzie najbardziej optymalna temperatura dla pitego przez nas napoju, to warto wybrać taki czajnik bezprzewodowy, który zamiast liczbowych odniesień posiada przyciski przyporządkowane do konkretnych rodzajów gorących napojów. Dzięki temu nasze nowe urządzenie samo dobierze konkretną wartość, a my będziemy się cieszyć idealną herbatą czy też kawą. Taka funkcjonalność pozwoli nam na zaparzanie nietypowych gatunków herbat, do których dolewana gorąca woda musi posiadać zróżnicowaną wartość.

Pożyteczne i designerskie ułatwienie w naszej kuchni

Ciekawym pomysłem wydaje się czajnik bezprzewodowy, którego podstawka zmienia barwę wraz ze zmianą ciepłoty wody. To tzw. pierścień świetlny będący niemałą atrakcją w kuchni, a zarazem będzie nas informować, w której fazie podgrzewania znajduje się rozpoczęty przez nas proces. Dodatkowo producenci pomyśleli o kolejnej funkcji, którą jest możliwość podtrzymywania temperatury. To bardzo praktyczne, gdy chcemy na kogoś poczekać, aby w odpowiednim momencie podać gorący napój.

Sama funkcja ustawiania wysokości temperatury nie jest jedyną nowatorską zmianą. Ciekawym pomysłem jest również obudowa ze szczotkowanego aluminium o wysokim połysku. Ten materiał zapewnia zmianę wybarwienia, podczas gdy gotowana woda zwiększa swoją temperaturę. Kolor niebieski oznacza 70oC, przy 80oC zobaczymy barwę zieloną, natomiast kolejno przy 90oC fioletowy, a przy 100oC czerwony.

Zalety korzystania z czajnika bezprzewodowego

Nowo produkowany czajnik bezprzewodowy ma coraz większą pojemność, dzięki czemu może okazać się użyteczny dla większej ilości osób. Stąd jego zakup dla zakładów pracy, do restauracji, stołówek wydaje się bardzo sensowny. Łatwość z korzystania urządzeń o zwiększonej pojemności umożliwia obrotowa podstawa. Pozwala ona na ustawienie pojemnika z wodą w każdej konfiguracji na 360 stopniach.

Innowacyjnym rozwiązaniom uległ też wyprofilowany dziubek, dzięki któremu niemożliwą okazuje się sytuacja rozlewania wody przy jej porcjowaniu do filiżanek, kubków i wielu innych naczyń. Nowy czajnik bezprzewodowy może posiadać specjalny filtr antywapienny, który zmniejsza szybkość działania kamieniu. Przydatną funkcją jest automatyczne wyłączanie urządzenia w momencie, gdy wyparuje z niego cała woda. Zapobiegnie to niebezpiecznym sytuacjom.