Wyposażenie

Nowy trend w aranżacji wnętrz – kuchnia minimalistyczna.

Nowocześnie i bogato wyposażona kuchnia to cel wielu osób: w ten sposób zyskują nie tylko przestrzeń do gotowania, ale również ciekawą aranżację wnętrza. Popularne stają się kuchnie utrzymane w jednej kolorystyce oraz wyposażone w innowacyjne rozwiązania i gadżety. Z drugiej natomiast strony możemy zaobserwować również powrót do stosowania naturalnych materiałów oraz pewnego rodzaju minimalizm. Ten ciekawy nurt zyskuje coraz większe grono zwolenników, a inspiracje warto wprowadzić w każdej kuchni.

Czy minimalizm oznacza braki w wyposażeniu?

Niektórym osobom wydaje się, że ograniczenie ilości przedmiotów w kuchni może powodować sytuacje, w których brak jest najpotrzebniejszych akcesoriów. To błędne założenie: minimalizm wcale nie polega na usuwaniu z kuchni wszystkiego; byłoby to nierozsądne i niepraktyczne rozwiązanie. Często jednak nie dostrzegamy na co dzień, jak wiele usprawnień możemy wprowadzić do naszej kuchni. Przykładem może być na przykład redukcja wyposażenia: jeśli w szufladzie na sztućce i akcesoria panuje nieustanny bałagan i ciężko znaleźć coś potrzebnego, warto przyjrzeć się zawartości. Niewykluczone, że trzy obieraczki do warzyw to nieco za dużo, a zamiast kupować kolejny nóż do sera wystarczy odnaleźć ten schowany na samym dnie szuflady. Praktyczne gadżety do kuchni mają szereg zastosować i jednocześnie świetnie wyglądają, jednak nie warto przesadzać, bowiem w ten sposób można utonąć w przedmiotach i w efekcie nie używać połowy z nich. Kolejną wskazówką jest korzystanie z naturalnych materiałów. Szklane słoje, które możesz uzupełniać zamiast nieustannie kupować produkty w plastikowych opakowaniach są nie tylko ekologiczne, ale również świetnie się prezentują.

Zamiast zużywać kilometry folii przy zabezpieczaniu jedzenia w lodówce również możesz skorzystać ze szklanych lub plastikowych pojemników na jedzenie; świetnie sprawdzą się także jako sposób przechowywania drugiego śniadania do pracy lub szkoły. Minimalistyczne urządzanie wnętrz zakłada także stawianie na jakość: lepiej posiadać dwa dobre garnki niż dwadzieścia kiepskich. Takie rozważne i zaplanowane wcześniej zakupy okazują się o wiele lepszym rozwiązaniem od kompulsywnego kupowania podczas promocji i wyprzedaży: wysoka jakość to gwarancja trwałości i niezawodności. Minimalistyczna kuchnia oznacza także większy porządek: jeśli nie odpowiadają Ci blaty zastawione drobnymi przedmiotami czy pojemnikami oraz potrzebujesz trochę przestrzeni, spróbuj znaleźć miejsce dla wszystkich sprzętów i akcesoriów oraz sprawdź, czy nie masz zbyt bogatego wyposażenia. Jeśli część rzeczy od dawna zbiera kurz i jedynie zajmuje szafki, warto zastanowić się nad ich sprzedażą lub przekazaniem w dobre ręce. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na naprawdę potrzebne rzeczy. Z pewnością zauważysz różnicę w użytkowaniu przedmiotów o wysokiej jakości – są one także lepszą inwestycją, bowiem tanie naczynia i inne akcesoria mają często tendencję do szybkiego psucia się, co powoduje konieczność kolejnych zakupów.