Organizacja przyjęcia,  Posiłki

Organizacja przyjęcia.

W trosce o zadowolenie gości. Niezapomniane wrażenia z wyjątkowej imprezy.

Zadowolenie gości jest miarą powodzenia każdej imprezy.  Prawdziwy gospodarz zadba o każdy szczegół, aby uszczęśliwić swoich gości. Organizacja przyjęcia może okazać się nie tak łatwa sprawą jakby się to początkowo wydawało. Należy bowiem pamiętać, iż każdy zaproszony gość musi znaleźć podczas uroczystości coś dla siebie. Dlatego trzeba wiedzieć kogo zapraszamy i starać się wyjść ich oczekiwaniom naprzeciw. Co to oznacza? Przede wszystkim nie można gości zignorować lub znieważyć. Przykładem może być ułożenie jadłospisu. Jeżeli wśród zaproszonych gości znajdzie się wegetarianin, nie można tego faktu zlekceważyć. Przecież nikt nie może wśród nakrytego stołu odczuwać głodu.

O jaroszy można zadbać dając im propozycję bezmięsnego posiłku.

To będzie także stanowić wyraz szacunku wobec cudzego światopoglądu. Jeżeli na przyjęciu mają także się znajdować dzieci, warto przemyśleć także menu pasujące do upodobań najmłodszych konsumentów. Mniejsze porcje i ulubione dziecięce potrawy oraz kolorowy deser lodowy zawsze znajdą uznanie. Istotne będzie także rozmieszczenie gości. Można gościom pozostawić swobodę w wyborze swojej lokalizacji przy stole. Aby uniknąć zamętu lub sytuacji, w której ktoś nie znajdzie odpowiedniego miejsca, można samemu zaproponować miejsce przy stole. W tym celu opisuje się imiennie poszczególne miejsca. Oczywiście dobór współtowarzyszy to nie kwestia przypadku. Zawsze jest jakiś klucz działania. Kryterium może tu być wiek, pokrewieństwo lub stopień zaznajomienia. W miarę trwania przyjęcia goście zaczynają się integrować, ale warto dać im możliwość dyskusji z osobami, które znają i darzą sympatią. Należy zadbać o to, aby nikt nie czuł się odosobniony i zagubiony.

 

Jeżeli impreza odbywa się w kameralnym gronie, gdzie każdy się wzajemnie zna, to taki problem nie istnieje.

Jeśli jest to impreza z rozmachem, jak na przykład wesele, może dojść do sytuacji, gdzie ktoś zginie w tłumie. To niedopuszczalne. Zadbać należy o każdego gościa. To o gospodarzu świadczy to, czy ktoś się nudzi lub czuje nieswojo. Warto zadbać również o odpowiednią oprawę, atmosferę i wystój. Oceniamy gównie wzrokiem. Piękna i wyjątkowa dekoracja pomieszczenia, w którym odbywa się przyjęcie ma ogromne znaczenie w powodzeniu wydarzenia. Stół należy nakryć z gustem i wyczuciem smaku. Idealnie sprawdzi się do tego biel przełamana np.: srebrem czy złotem. Tu klasyka obroni się sama. Piękne zdobione naczynia, czy serwis, jak np.: filiżanki Chodzież idealnie będą współgrać ze ślubną bielą. Także ceramika Chodzież może się znakomicie odnaleźć podczas weselnego przyjęcia. Dbałość o detale ma ogromne znaczenie. Do tego piękne, żywe kwiaty i atmosfera tworzy się sama. Goście dostrzegają wiele szczegółów, które świadczą o ich zadowoleniu. A taki przecież był cel gospodarzy. Ma być tak, by wszyscy zapisali sobie w pamięci, jako wydarzenie wyjątkowe. Dzięki temu i gospodarze będą czerpać satysfakcję, iż są sprawcami tak niezwykłej atmosfery podczas przyjęcia.