Różności

Pomysł na prezent ślubny

Ślub to wyjątkowe wydarzenie – początek nowego życia. Młoda para często, właśnie w tym momencie rozpoczyna samodzielne życie w nowym mieszkaniu, tak więc potrzebne jest wszystko. Jednak co kryje się pod pojęciem „wszystko” i co z tego wybrać, jako idealny prezent dla pary młodej?

Naczynia potrzebne w każdym domu

Z pewnością, jeśli urządzane jest nowe mieszkanie, to przydatne będą sztućce, talerze, zastawa stołowa, zastawa kawowa, cukierniczka (najbardziej ekskluzywna jest srebrna), zestaw garnków, patelnia i właściwie wszystko z naczyń, co przyjdzie nam do głowy, a doskonale wiemy, że pozostaje w codziennym użytku u każdego.

Przygotowywanie posiłków w pustej kuchni

Oczywiście nie jest możliwe. Świetnym prezentem będzie więc również zestaw garnków, patelnie, czajnik czy naczynia do przygotowywania dań w piekarniku. Możemy również postawić na rozwiązania bardziej współczesne i sprawić młodej parze robota kuchennego, mikser, blender, parowar czy inne urządzenie elektroniczne, które sprawdzi się w każdej kuchni.

Sypialnia też jest ważna

Kolejnym rewelacyjnym pomysłem na prezent dla nowożeńców jest zestaw pościeli. Taka elegancka i wygodna, dobrej jakości, z pewnością posłuży długie lata. Będzie to więc prezent praktyczny i z pewnością nie wyląduje w kącie lub na dnie szafy. Tego rodzaju rzeczy codziennego użytku przydadzą się wszystkim na stracie we wspólnym życiu.

A co z łazienką?

Nasz prezent może również trafić do łazienki. Sprawdzonym pomysłem jest również elegancki zestaw ręczników. Wiele młodych par planuje w niedalekiej przyszłości powiększenie rodziny, więc ręczniki będą z pewno przydatne. Należy jednak uważać, jeśli nie mamy pewności co do gustu młodych i nie wiemy, w jakich barwach urządzona jest lub będzie łazienka. W takiej sytuacji warto postawić na uniwersalną biel, aby mieć pewność, że niezależnie od wszystkiego będą one pasować do wnętrza. Jeśli znamy kolorystykę pomieszczenia, możemy specjalnie do niej dobrać pasujące lub kontrastujące ręczniki.

Staroć na ślub

W tej kwestii wiele zależy od tego, jak blisko jesteśmy z młodymi. Niekiedy pewien sentymentalny drobiazg, jak ofiarowane przez babcie srebrne cukierniczki, przechodzące od lat z pokolenia na pokolenie, będą prezentem wzbudzającym ogromne emocje. Przedmiot, który łączy się z historią rodziny jednego z małżonków, wspomnieniami z dzieciństwa, będzie odbierany jako życzenie szczęścia i dobrobytu na obranej drodze.

Prezent idealny na ślub

Wiele osób stwierdzi, że powinien być praktyczny, inni powiedzą, że najlepiej ofiarować pieniądze, a jeszcze inni, że najlepsze są te sentymentalne. Jaka jest prawda trudno stwierdzić, gdyż na ślubie istotne są przede wszystkim uczucia i przysięga składana sobie przez młodych. Prezenty tego dnia zostają na dalszym planie i są oglądane dopiero następnego dnia lub jeszcze później. W ostatnim czasie pojawiać się u nas zaczyna trend z zachodu, wedle którego państwo młodzi planując ślub i wesele odwiedzają określony sklep z wyposażeniem domu i nie tylko i przygotowują listę prezentów ślubnych. Informują na zaproszeniach swoich gości, że lista znajduje się w danym sklepie i goście odwiedzają sklep, wybierają jedną pozycję z listy. Prezenty są w różnym zakresie cenowym. Wówczas wiemy, że młodzi dostaną to, co chcą.