Ceramika Chodzież,  Chodzież,  Porcelana

Ponadczasowość, czyli o rzeczach, które są poza każdą modą.

Są na świecie rzeczy, które się nie zmieniają, nie przemijają.

Na szczęście. Ponadczasowość dotyka wielu sfer i oznacza przedmioty, czynności lub postawy, które wpasowują się w każde trendy. Może to dotyczyć ubrań, które stanowią must have każdej garderoby. Kobiety będą wiedziały, że na ich wieszakach nie może zabraknąć małej czarnej czy dżinsowej kurtki. Są takie ubrania, które mogą latami wiernie służyć właścicielowi, dopasowując się do przeróżnych stylizacji. Nieśmiertelność można przypisać także czerwonej szmince na ustach.  Ponadczasowy styl ubierania się sprawia, iż nie jesteśmy skazani na śledzenie modowych trendów. Klasyka broni się w każdej epoce. Nie ma terminu ważności. Upodobanie do rzeczy klasycznych mają też korzyść ekonomiczną. Nie zmieniamy ich kiedy przestają być w modzie. Można też odnieść to do elementów wyposażenia domu, mieszkania czy biura. Nieśmiertelne elementy wystroju wnętrz zapewniają nieprzemijającą aranżację.

W takim domu znajdzie miejsce ceramika Chodzież, serwis z białej porcelany czy elementy drewniane.

Stonowane kolory ścian, dywanów i mebli tapicerowanych odnajdą się w każdych czasach. Ponadczasowy charakter będzie zawarty w prostocie i funkcjonalności. Im mniej, tym lepiej – to bez wątpienia pozytywna inspiracja aranżowania swoich wnętrz.  Dzięki temu można urządzić mieszkanie lub lokal na długie lata. Niewolnicy mody muszą być zawsze na bieżąco. Amatorzy klasyki – nie. Elementy dekoracyjne są ważnym motywem wystroju wnętrza czy stołu. Można też powiedzieć, że są też ponadczasowe filmy lub utwory muzyczne. Historie bohaterów takich utworów są zawsze aktualne. Może się zmieniać czas, historia, ale pewne postawy i zachowania są niezmienne. Kolekcja filmów, które trzeba obejrzeć i znać jest obszerna. To kino światowe i nasze rodzime kino, które też może pochwalić się nieśmiertelnymi tytułami. Wstydem jest nie znać klasyki literatury, filmu, muzyki. Wiele elementów kultury osadzonych w konkretnych realiach, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnej klienteli, tylko chwile jest na fali a potem umiera śmiercią naturalną. Mija ich czar, humor, a po jakimś czasie stają się nieciekawe i nieśmieszne, czy niezrozumiałe.  

Klasyczny syndrom każdych czasów.

Biel i czerń to barwy, które znajdują odniesienie w każdych czasach. Zawsze pasują i idealnie współgrają z innymi barwami. Czerwone meble, oliwkowe ściany, brązowe spodnie – to kwestia sezonu, roku, odcinku czasu. Czy warto w to inwestować? Jeżeli tak, to trzeba mieć świadomość ulotności danego sznytu, który dziś jest super a jutro już passe. Człowiek powinien w tym wszystkim być po prostu mądry. Rozsądek ratuje nas przed przesadą. Nie dajmy się wcisnąć w jakieś ciasne ramy. Żyjmy jak chcemy a nie jak nakazuje nam określony fason. Coś nas może uwierać, cisnąć , budzić dyskomfort, ale tkwimy w tym, bo teraz to się nosi. Postawmy na to, co się sprawdza zawsze i pozwoli nam na funkcjonalne życie. Klasyka jest piękna. Jest współczesna. Jest trwała.