Ceramika Chodzież,  Porcelana

Porcelana – piękno w najwyższej jakości.

Rodzimym miejscem porcelany są Chiny.

To właśnie tam w VII wieku odkryto w jaki sposób można wytworzyć ten wyjątkowy rodzaj ceramiki.  Porcelanę pozyskuje się w procesie wypalania w temperaturze prawie 1000 stopni Celsiusza trzech składników – glinki kaolinowej, skalenia i kwarcu. W późniejszych czasach także i Polska mogła pochwalić się cenionymi ośrodkami wyrabiania porcelany. Można tu choćby wspomnieć o  popularności jaką ma ceramika Chodzież. Porcelana stałą się nieodłącznym symbolem tego miasta i nie ma chyba w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby tego miejsca z wytworem tej formy ceramiki. W wielu polskich domach na stołach królują wyjątkowe serwisy kawowe lub zastawy obiadowe. Mamy się czym pochwalić, bo to wytwory wysokiej jakości, eleganckie i stylowe. Pasują do każdych czasów i odnajdą się w każdych ramach modowych. Można w nich odnaleźć dbałość o każdy detal, pieczołowitość wykonania i dociągnięcie każdej kreski dekoracyjnej.

Porcelana jest wytrwałym tworzywem i może służyć użytkownikom latami.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż naczynia porcelanowe można myć w zmywarce oraz można wkładać je do kuchenki mikrofalowej. Poza funkcjonalnymi wytworami porcelanowymi, istnieje też cały szereg elementów dekoracyjnych, jakimi może się poszczycić ceramika Chodzież. W kolekcji są przepięknie zdobione pojemniki czy wazony. Wszystkie przedmioty cechuje niewymuszone piękno – prostota lub eleganckie zdobienia. To sprawdzony sposób na urządzenie każdej jadalni. Podjęcie gości z użyciem pięknych, klasycznych naczyń będzie świadczyć o uroczystym charakterze posiłku. Ceramika Chodzież to idealne rozwiązanie na wszelkiego rodzaju przyjęcia.  Dekoracja stołu taką zastawą obiadową nie wymaga już dodatkowych ozdobników. Okazuje się, że ponadczasowość znów jest strzałem w dziesiątkę.

Po sezonowych modach na dany kolor naczyń, klasyka obroni się zawsze.

Biała porcelana to nie kwestia mody, tylko dobrego stylu. A ten jak jest to nie przemija. To tak jak z Czechami, którzy są rozkochani w kryształach, które można zakupić na w każdym zakątku czeskich miast. Wiedzą, że piękno nie jest kwestią trendów. Cena w przypadku porcelany przekłada się na jakość. Kompletowanie i rozbudowywanie zastawy stołowej może się odbywać stopniowo. Jest też wiele elementów bardzo funkcjonalnych w kuchni, jak solniczka, pieprzniczka lub cukiernica. Porcelana jest także doskonałym pomysłem na prezent. Można sprezentować serwis kawowy lub obiadowy nowożeńcom, którzy na starcie życie będą mieli wyjątkowo elegancką dekorację stołu. Istnieją też zastawy dla dzieci, które są wykonane z myślą o ich upodobaniach. Są kolorowe i cieszą dziecięce oko. Bliskiej osobie można ofiarować pięknie zdobioną filiżankę wraz ze spodkiem. Taki prezent w zasadzie pasuje do każdego bez względu na płeć czy wiek. Ponadto można też wykorzystać na prezent ceramiczne figurki dekoracyjne. W zależności od upodobań mogą to być zwierzęta lub inne elementy, które doskonale odnajdą się w każdej aranżacji wnętrz.