Chrzest,  Organizacja przyjęcia,  Posiłki,  Prezent

Prezent na chrzciny.

Na starcie życie, czyli jak powitać nowego członka rodziny.

Chrzciny to wielkie wydarzenie dla rodziców maluszka. To pierwsza podniosła impreza w jego życiu. Mimo, iż szkrab nie jest tego świadomy, to on jest powodem uroczystości i odgrywa na niej pierwsze skrzypce. Dla Katolików chrzciny to oczywiście wymiar religijny, przyjęcie nowego członka do rodziny duchowej. To także niebywała okazja do świętowania w gronie najbliższych. Radość z posiadania dziecka jest ogromna i w ten dzień widać to na każdym kroku. Choć niemowlę najchętniej podczas uroczystości oddałoby się swojej ulubionej czynności, czyli drzemce, odgrywa główną rolę. Nic nie dzieje się tu bez jego udziału. Zgromadzeni goście mogą się zastanawiać jak obdarować taką malutką istotkę. Niektórzy szukają awangardowych, nowoczesnych i unikatowych pomysłów. Inni idą w klasykę, która przecież sprawdza się zawsze i wszędzie.

Ponadczasowym prezentem będzie złota biżuteria.

Grawer na medaliku uczyni ten prezent bardzo osobistym. Ciekawym rozwiązaniem są też dziecięce sztućce z grawerem imienia. Są bardzo pięknie wykonane. Mogą posiadać obok wygrawerowanego imienia jakiś symbol lub wizerunek postaci z bajki. Są niewielkich rozmiarów, zaprojektowanych z myślą o małych, dziecięcych rączkach. Dziecko z wielką przyjemnością może się uczyć samodzielnego jedzenia. Sztućce nie są ciężkie, więc łatwo nimi operować. Poza sztućcami idealnym prezentem będzie też komplet naczyń obiadowych lub filiżanka wraz z talerzykiem. Filiżanki Chodzież są wykonane specjalnie dla najmłodszych smakoszy. Posiadają ciekawe wzory, symbole lub przedstawiają postaci z ulubionych bajek dziecięcych. Dziecko interesuje się tym, co kolorowe i wpada mu w oko. Pięknie wykonane filiżanki na pewno zachęcą maluszki do korzystania z nich. Są solidnie wykonane i mają kształtne uszko, aby dziecku ułatwić trzymanie. Projektowanie rzeczy użytecznych dzieciom musi mieć na uwadze wszystkie aspekty ich umiejętności.

Dziecko musi się umieć posługiwać danym przedmiotem, aby było dla niego funkcjonalnym i spełniało swoją rolę.

Trzeba potrafić się wczuć w dziecko i wiedzieć, co sprawia im trudności. Naczynia i sztućce można zapakować do pięknego, ozdobnego pudełka i wykonać na nich grawer. Bardzo ciekawym pomysłem może okazać się również zamówienie spersonalizowanej bajki dla dzieci. Jest to opowieść, której bohater nosi imię naszego maluszka. Posiada też jego twarz, dzięki zamieszczeniu w książce zdjęcia dziecka. Dzięki temu konkretne dziecko przeżywa przygody na stronach książki. To na pewno będzie wyjątkowe przeżycie, gdy troszkę podrośnie i spostrzeże jak wiele łączy go z bajkowym bohaterem. Obecnie w Internecie można znaleźć sporo spersonalizowanych prezentów – poduszki, kocyki, książki, albumy, ubrania. To czyni je wyjątkowymi i stworzonymi z myślą o konkretnej osobie. Dzieci są wyjątkowe, to i prezent dla nich taki być musi. Dorastając miło jest wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Pomogą nam w tym prezenty, przedmioty, które przez lata gromadziliśmy.