Garnki,  Kuchnia

Studencki niezbędnik – co przyda się w nowym mieszkaniu?

Rozpoczęcie studiów to ważny krok w życiu młodego człowieka – jeżeli uczelnia znajduje się w miejscowości innej niż dom rodzinny oznacza to konieczność przeprowadzki i rozpoczęcia życia na własny rachunek. Samodzielność jest z jednej strony bardzo przyjemna, z drugiej jednak może stanowić wyzwanie. Warto zatem przeznaczyć wakacyjne miesiące na załatwienie niezbędnych spraw i kompletowanie wyprawki.

Studenckie mieszkania stają się coraz popularniejsze.

Choć do niedawna podstawowym sposobem na znalezienie lokum w obcym mieście było korzystanie z akademików, powoli coraz więcej osób decyduje się na wynajem mieszkania. Ponieważ może się on wiązać z dużym kosztem, niezbędni będą współlokatorzy. O ile w przypadku dobrych znajomych nie jest to żaden problem, to jednak mieszkanie z obcymi osobami może być przyczyną wielu spięć i nieporozumień. Kuchnie w mieszkaniach studenckich są przestrzenią wspólną i każdy zobowiązany jest o nią zadbać. Co jednak w przypadku braku pełnego wyposażenia? Z jednej strony można przeprowadzić składkę na nowe naczynia, sztućce czy akcesoria, z drugiej z kolei nie wiadomo, w jaki sposób podzielić później takie zakupy w przypadku przeprowadzki.

Dlatego niezależnie od tego, czy w mieszkaniu znajduje się kompletnie wyposażona kuchnia – warto posiadać własny zestaw naczyń oraz drobnych akcesoriów. Niestety często nie ma nie tylko na czym zjeść, ale również w czym ugotować, dlatego podstawowy komplet garnków przyda się każdemu. Z jednej strony pojawia się dylemat: czy inwestować w dobre garnki i ryzykować ich zniszczenie przez współlokatorów? A może w ogóle nie przejmować się takimi drobiazgami i zakupić pierwszy lepszy zestaw? Początki samodzielnego gotowania mogą być nieraz trudniejsze niż nam się wcześniej wydawało, dlatego warto mimo wszystko wybrać kilka lepszych garnków, które zagwarantują wygodę podczas przygotowania posiłku. Podstawowy zestaw wcale nie wymaga dużej inwestycji: z pewnością przyda się mniejszy rondelek, średniej wielkości garnek i jeden większy. Do tego zestawu należy dołączyć co najmniej jedną patelnię – bez niej trudno wyobrazić sobie przygotowywanie wielu posiłków. Najlepszym rozwiązaniem będzie większa, choć mała patelnia również przydaje się dość często. Wszelkie gadżety kuchenne świetnie sprawdzą się w studenckich kuchniach, w których nie chodzi wcale o ekskluzywne dodatki. Kolorowe i praktyczne akcesoria to wydatek rzędu kilkunastu złotych, a przyjemność z użytkowania takich oryginalnych gadżetów jest tym większa. W studenckich mieszkaniach raczej nie sprawdzą się za to zbyt delikatne naczynia; jeśli zastanawiasz się nad zakupem wazy do zupy czy dzbanuszka na mleko, lepiej nie sięgaj po rodzinną zastawę, do której trudno będzie dokupić brakujące elementy. No i najważniejsze – kawa, czyli podstawowy napój wszystkich studentów w sesji. Profesjonalny i drogi ekspres wcale nie jest konieczny, by przygotować dobrą kawę: wystarczy nawet podstawowa kawiarka, by móc cieszyć się aromatem pysznej kawy, zwłaszcza że wiele osób dopiero na studiach nabiera nawyku picia jej codziennie.