Czajnik bezprzewodowy,  Czajnik elektryczny

Studenckie korzystanie z czajnika bezprzewodowego

Dla niektórych czajnik bezprzewodowy to urządzenie, które służy tylko i wyłącznie do zagotowywania wody. Jednak historia zna wiele takich sytuacji, w których to urządzenie pozwalało wspiąć się na prawdziwe wyżyny kulinarne. Kto nie pamięta odważnych prób gotowania nie tylko wody w czasach studenckich? Co można ugotować mając do dyspozycji tylko czajnik z wrzącą wodą?

Z czajnikiem bezprzewodowym nie zgłodniejesz!

Wyobraź sobie sytuację, trwa sesja, jutro masz bardzo ważny egzamin, co równa się z tym, że każda minuta jest na wagę złota. W takich warunkach nie ma mowy o gotowaniu! Rozglądasz się co masz do swojej dyspozycji. Zauważasz swój czajnik bezprzewodowy, który w szybki sposób jest w stanie podgrzać wodę. Może w twoim szaleństwie jest metoda? Dobrze wiesz, że wszystkie dania tylko instant można przygotować za pomocą wrzątku.

Wsypanie zawartości kilku paczek do czajnika i zalanie go wodą to gwarancja naprawdę dużej porcji zupki chińskiej! Danie będzie przygotowane w dosłownie pięć minut, a do tego nie musisz używać dodatkowych naczyń. Zapewne ich stos piętrzy się już w twoim zlewie, ponieważ sesja rozhulała się już na dobre. Orientalna kuchnia w trymiga jak się patrzy!

Parówki w czajniku bezprzewodowym? Mit czy historia prawdziwa?

Studencka odpowiedź na to pytanie brzmi: „Przecież działa”. Dokładnie, jeśli ktoś tego nie próbował, to… oczywiście może spróbować, żeby zaspokoić swoją ciekawość. Zapełniamy pojemnika czajnika bezprzewodowego wodą i wkładamy do niej interesującą nas ilość parówek. Uruchamiamy urządzenie i czekamy. W momencie, gdy woda zacznie bulgotać i usłyszymy charakterystyczne kliknięcie to możemy już wyciągać z lodówki ketchup lub musztardę!

Niektórzy miłośnicy parówek proponują termos dla utrzymania ciepłoty przygotowanego „dania”, jeszcze inni powtarzają, że smak podgrzanych w ten sposób kiełbasek jest wyjątkowy. Wszystko zależy od upodobań, ale wspomniana metoda jest naprawdę skuteczna i do tego zaskakująco szybka. Gotowanie w garnku choć jest częściej spotykane, nie jest takie błyskawiczne. Czajnik bezprzewodowy wykarmi ciebie i twoich znajomych z akademika, potrzebujesz tylko albo aż kilku parówek!

Na miękko czy na twardo? Czajnik bezprzewodowy dla smakoszy jajek

W mikrofalówce się nie gotuje, jeśli już wiesz o tym, to znaczy, że już tego próbowałeś. Studencki mistrz kulinarny prędzej sięgnie po czajnik bezprzewodowy, a w nim przyrządzi niezwykłe smakowite jajko. Receptura jest bardzo prosta, wystarczy do urządzenia napełnionego wodą włożyć jajka. Warto pamiętać, że jak woda zacznie się gotować, to należy podnieść pokrywkę, w ten sposób czajnik bezprzewodowy nie wyłączy się automatycznie.

Wówczas pozostanie ci tylko wielkie odliczanie, pamiętaj, sześć minut to gwarancja ugotowania jajka na miękko, a po dziesięciu uzyskasz żółtko w postaci stałej. Podczas przygotowania jajek w ten sposób pamiętaj o otwarciu okna, tak aby nadmiar pary unoszącej się w pokoju nie uruchomił alarmu przeciwpożarowego w twoim akademiku! Bądźmy szczerzy, żadnego przedstawionego w tym artykule sposobu gotowania nie polecamy ze względu na własne bezpieczeństwo i działanie czajnika bezprzewodowego.