Duże garnki,  Garnki,  Gotowanie,  Indukcja

Szukając rzeczy do nowoczesnej kuchni – przegląd gadżetów i nie tylko

 

Wszyscy lubimy mieć w swoim domu nowinki techniczne, które ułatwiają nam życie. Wiele osób nie wyobraża już sobie życia bez elektrycznej suszarki do ubrań czy zmywarki do naczyń. W poszukiwaniu wygody, dotarliśmy do rozmaitych kuchennych wynalazków, które nie tylko mają uprzyjemnić nam gotowanie, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo, lub po prostu cechuje je wyjątkowe piękno.

 

Kuchenka indukcyjna

 

Odkrycie ostatnich kilku lat, znana z “grzania zimnego w dotyku”. Ze względu na bardzo małe ryzyko oparzeń, chętnie wybierana do domów w których są małe dzieci. Nie do przecenienia jest także jej energooszczędność – mimo wysokiego kosztu płyty lub kuchenki, bardzo szybko zwraca się on przy codziennym gotowaniu. Pomimo tego, że do gotowania wymagane są specjalne garnki na indukcję, których koszt też jest nieco wyższy, niż naczyń innego typu. Garnki na indukcję muszą posiadać specjalne dno, które przyciąga magnes. Tylko wtedy będziemy pewni, że naczynia będą współpracować z naszą kuchenką.

 

Sokowirówka lub wyciskarka wolnoobrotowa

 

Doskonałe źródło codziennej porcji witamin i przeciwutleniaczy. Oba te urządzenia, pomimo tego, że pełnią identyczną funkcję, różnią się sposobem działania. Wyciskarka miażdży owoce, wydobywając z nich sok, a następnie przefiltrowuje go celem oddzielenia miąższu. Sokowirówka za to sieka na kawałki każdy owoc, zaś sok oddziela się od miąższu dzięki sile odśrodkowej, która powstaje w tym procesie. Sok z pierwszego urządzenia jest bardziej gęsty i mniej klarowny, gdyż miąższ nie zostaje odwirowany przy wyciskaniu. Zachowuje także więcej błonnika, przez co wyciskarka jest częściej wybierana do kuchni niż sokowirówka. Dodatkowo potrafi ona wycisnąć sok także z warzyw liściastych, z czym nie radzi sobie większość sokowirówek.

Gofrownica

 

Sprzęt uwielbiany przez wszystkie dzieci oraz ich mamy. Dzięki powłoce nieprzywierającej, usmażone z jej pomocą gofry będą dużo zdrowsze, gdyż do ich pieczenia nie potrzebujemy nawet odrobiny tłuszczu. Gofrownice występują w wielu kształtach i formach – nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić taką, która pozwoli nam na pieczenie gofrów w kształcie serca albo przypominających pizzę okręgów. To świetne urządzenie, które przyda się do szybkiego przygotowywania śniadań na słodko, albo lekkiego obiadu latem w wersji wytrawnej, ze szpinakiem i fetą czy suszonymi pomidorami i ziołami. Możliwości są niemalże nieskończone.

 

Grill elektryczny

 

Jeden z ulubionych gadżetów kuchennych każdego faceta, pozwalający na przygotowanie pysznego steku nawet, gdy za oknem pada deszcz. Nowoczesne grille, podobnie jak gofrownice, posiadają powłokę non-stick, dzięki czemu wszystkie możemy na nich upiec bez użycia oleju. To świetny gadżet do przygotowania posiłku dla jednej osoby – bez problemu zmieścimy na ruszcie porcję warzyw i białka na jedną porcję. Może nam także służyć jako zdrowszy zamiennik grillowania na świeżym powietrzu – pozwoli na przygotowanie zamarynowanego mięsa bez kopcącego węgla, którego dym niekoniecznie jest zdrowy.