Czajnik elektryczny

W jaki sposób wybrać uniwersalny czajnik bezprzewodowy?

Czajnik bezprzewodowy używany jest przez nas na co dzień. W błyskawiczny sposób potrafi zagotować wodę i sprawdza się praktycznie wszędzie. Niejednokrotnie ratował posiłki, wyposażając je w gorący napój do spożycia w miejscach, gdzie nie było dostępu do kuchenki gazowej. Wystarczy nam tylko i wyłącznie jedno gniazdko z prądem.

Użyjesz go praktycznie wszędzie i o każdej porze

Doskonale sprawuje się w warunkach domowych, ale także w pracy, w biurze oraz podczas wakacyjnych wyjazdach. Producenci zadbali o bardzo bogatą ofertę, mnogość proponowanych modeli może przyprawić nas o zawrót głowy. Z tego też powodu, dobry czajnik bezprzewodowy to nie taki łatwy wybór. Wspomniana różnorodność nie pomaga, dlatego musimy jednoznacznie stwierdzić, czego naprawdę potrzebujemy do swojej kuchni.

Czajnik bezprzewodowy może być mały, średni lub duży pod względem pojemności. Może posiadać również grzałkę spiralną lub płytową. Pod względem mocy czajnik bezprzewodowy może być nisko-, średni- lub wysokowatowy. Producenci tworzą swoje produkty także z różnych materiałów, tj. plastiku, metalu, ceramiki oraz szkła.

Określ parametry jakie potrzebujesz

Przed dokonaniem zakupu musisz uwzględnić wszystkie parametry tego sprzętu. Pojemność jest bardzo istotna w przypadku, kiedy to czajnik bezprzewodowy ma być wykorzystywany przez wiele osób. Dzieje się tak w zakładach pracy, w jadalniach oraz na zapleczach restauracji, pubów, w miejscach, gdzie w każdej chwili może dojść do dużego zapotrzebowania na ugotowaną wodę. Mała pojemność będzie idealna dla użytkowników, którzy żyją sami lub w parze w gospodarstwie domowym.

Szczególnie ważny jest rodzaj grzałki. Tak jak zostało wspomniane, mamy do wyboru płytową i spiralną. W przypadku tej drugiej jest w całości odkryta, co powoduje, że szybciej zostanie pokryta kamieniem. Jeśli chodzi o grzałkę płytową to skaza związana z działaniem osadzającego się kamienia następuje wolniej i w mniejszym stopniu. Czajnik bezprzewodowy z taką częścią jest droższy niż w przypadku urządzeń ze spiralną grzałką.

Ważna jest moc i wygląd zewnętrzny

Najistotniejszym parametrem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupna czajnika bezprzewodowego to moc. Im większa jest moc, tym szybciej otrzymamy wrzącą wodę. Jednak może być to zgubne dla naszego domowego budżetu. Pobierana większa moc jest równoznaczna z ilością pobranego prądu. Możemy spodziewać się wyższych rachunków za energię elektryczną. W przypadku czajników z grzałką płytową można spotkać się z mocą nawet do 3100 W.

Czajnik bezprzewodowy może składać się z różnych tworzyw. Najpowszechniejsze w tej chwili są te z plastiku. Należą do najlżejszych, ale też są najmniej trwałe. Idealnie sprawdza się podczas wakacyjnych wyjazdów. Z kolei te ze stali szlachetnej są cięższe, ale nie nagrzewają się. Szklany czajnik bezprzewodowy są przez konsumentów uznawane za te, które najbardziej cieszą oko. Niestety mocno się nagrzewają i należy być ostrożnym przy ich używaniu. Ceramika jest najdroższym materiałem, łatwa w utrzymaniu, ale bardzo ciężka. Jest również narażona na mechaniczne uszkodzenia.