Kawa,  poradnik

Dzierżawa czy leasing ekspresu do kawy do kawiarni – na co się zdecydować?

Tworzysz swój biznes w postaci kawiarni i szukasz dobrej metody na pozyskanie sprzętu do robienia kawy? W takim razie nasz artykuł jest dla Ciebie. Obecnie wielu przedsiębiorców decyduje się na dzierżawę lub leasing. Poniżej przybliżamy te dwa rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

Dzierżawienie ekspresu do kawy do kawiarni

Jeśli chcesz uniknąć jednorazowego kosztu, wynikającego z zakupu ekspresu to umowa dzierżawy będzie świetnym pomysłem. Oprócz tego porozumienie w dłuższej perspektywie czasu pozwala obniżyć koszty firmy. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z polskimi przepisami najem sprzętu nie jest zobowiązaniem kredytowym. A więc w praktyce zdolność kredytowa nie maleje. Jak widać, takie rzeczy nie są oczywiście, a są niezwykle pomocne w trakcie tworzenia własnego biznesu. Co więcej, opłata miesięczna poniesiona w wyniku zawarcia umowy o dzierżawę jest traktowana jako koszt uzyskania przychodu. Tak, tak. Więc to oznacza, że przedsiębiorca może sobie zmniejszyć kwotę podatku, jaką musi oddać do urzędu skarbowego. Na tym jednak nie koniec korzyści? 

Decydując się na dzierżawę, nie trzeba się martwić o kwestię naprawy i dystrybucji, ponieważ takimi kwestiami zajmują  się wynajmujący sprzęt. Zatem biorąc powyższe informacje, okazuje się, że dzierżawa to niezwykle łatwa forma nabycia sprzętu do kawiarni. Nie ma co się zatem dziwić, że wielu polskich właścicieli obiektów gastronomicznych decyduje się na takie rozwiązanie. 

Leasing ekspresu do kawy do kawiarni

Kolejnym rozwiązaniem jest leasing ekspresu do kawy do kawiarni. Ekspres to niezwykle rozbudowany sprzęt, przez co bardzo często zwiększa koszty podczas uruchamiania własnego biznesu. Z tego względu coraz więcej osób bierze do użytku okres za pomocą alternatywnych umów. Przykładem jest leasing ekspresu do kawy do kawiarni, który generuje koszty w postaci opłat tylko na czas trwania umowy. Takie rozwiązanie jest zwłaszcza rekomendowane małym i średni kawiarniom, które mają problem z utrzymaniem płynności finansowej.