Dzieci,  Kinderbal

Kinderbal. Jak dobrze być dzieckiem.

Beztroski smak dzieciństwa. Wspomnienia, które wywołują uśmiech.

Spoglądanie na świat dziecięcymi oczyma znacznie różni się od spojrzenia człowieka dorosłego. Normalne, szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo jest tymczasem, kiedy nie trzeba myśleć skąd się biorą pieniądze w bankomacie i pamiętać o terminie płatności rachunków. To wszystko jest poza dziećmi i ich przestrzenią. Nie muszą ciągle się spieszyć. Mogą dzięki temu dostrzegać to, co dorosłym w codziennym pośpiechu umyka. Dzieci nie chowają się przed deszczem, nie panikują, gdy ubrudzą sobie w błocie buty i nie widzą problemu z powodu kolejnego plastra na kolanie. Dzieci chcą się bawić. To ich naturalna potrzeba. Zabawa jest nieodzowną częścią ich życia. Nic dziwnego, że mogą spędzać na niej całe dnie i nie odczuwać znudzenia. Najprzyjemniej oczywiście bawić się w grupie rówieśników. Rodzice wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pociech organizują im wolny czas w urozmaicony sposób. Możliwości jest wiele. Kino, teatr, sale zabaw, zabawy w plenerze to tylko część tego, co czeka na dzieci by sprawiać im radość. Rodzice chcą w ten sposób zrekompensować swoim dzieciom codzienny pośpiech, w jakim dzisiaj żyjemy. Dla dziecka chwile spędzone razem z rodziną są przyjemnym doświadczeniem.

Świętowanie urodzin też musi być wyjątkowe.

Kinderbale czy imprezy w salach zabaw są dla dzieci ważnym wydarzeniem. To ten dzień kiedy można opychać się do woli słodyczami i niezdrowymi przekąskami i nikt z rodziców nie grozi palcem, by przestać. To czas obdarowywania prezentami, które są odpowiedzią na dziecięce marzenia. Urządzenie przyjęcia w domu nie jest wcale skomplikowanym działaniem. Dzieciom wystarczy fakt, że to ich święto i tego dnia są najważniejsi. Jeśli do dyspozycji jest ogród a pogoda sprzyja, to idealne miejsce na imprezę będzie właśnie na świeżym powietrzu.  Dziecku można dać swobodę w zabawie lae warto też kilka zabaw zorganizować. Pozwoli to na przełamanie pierwszych lodów i początkową nieśmiałość u gości. Sprawdzą się tu gry ruchowe, takie jak kręgle czy Twister. Można też zaproponować zabawy plastyczne, np.: ozdabianie figurek z masy solnej czy modeliny. Ciekawym pomysłem będzie wspólne wypiekanie muffinek albo komponowanie swojego kawałka pizzy.

Takie działania integrują grupę gości.

Uświetnieniem imprezy urodzinowej będzie ciekawa dekoracja, która wprowadzi gości w odpowiedni nastrój. Można wykonać ją samodzielnie, np.: tworząc napis z mieniem jubilata lub wieszając baloniki w różnym kształcie. Dekoracja stołu może odwołać się do ulubionych rzeczy jubilata. Można nakryć ceratą z wizerunkiem ulubionego bohatera z bajki. Finezyjne złożenie kolorowych serwetek będzie dodatkowym upiększeniem. Z myślą o dzieciach powstała też wyjątkowa kolekcja, którą stanowią filiżanki Chodzież, które zdobią sceny z filmów animowanych. To doskonały element, który idealne wkomponuje się w urodzinową dekorację stołu. W tle można włączyć dziecięce przeboje i atmosfera sprzyja do osiągnięcia zadowolenia u dzieci.