Czajnik elektryczny

Jaki jest najlepszy czajnik bezprzewodowy?

Wydawałoby się, że czajnik bezprzewodowy jest urządzeniem, które nie jest tak skomplikowane jakby chociaż pralka czy piekarnik. Jednak im bardziej wczytamy się w specyfikację tego sprzętu, tym znajdziemy więcej różnic. Podjęcie ostatecznej decyzji jest uzależnione od wielu cech, a także przeznaczenia, dla którego dokonujemy zakupu.

Wybrać najtańszy czy najbardziej funkcjonalny czajnik bezprzewodowy?

To najczęstsze pytanie, gdy stajemy przed finalnym dokonaniem zakupu tego urządzenia. Czy warto nieco dołożyć i cieszyć się dodatkowymi funkcjonalnościami? Czy wystarczy nam tani, niewielki czajnik bezprzewodowy? Jakie opcje okażą nam się przydatne? Który model może okazać się energooszczędny i niezawodny? To tylko kilka pytań, które sprawiają, że mamy mętlik w głowie. Warto przyjrzeć się bliżej kilku kwestiom.

W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się modelom z możliwością regulacji temperatury. To bardzo praktyczna opcja, która jest nowatorskim rozwiązaniem, wiele zwykłych czajników jej jeszcze nie posiada. Z pewnością potrzebujemy porządnego i wysokiej jakości modelu, który jest szczelny, ale też prezentuje się widowiskowo na kuchennym blacie. Nowoczesny czajnik bezprzewodowy gotuje wodę za pomocy płyty grzewczej, a nie tak jak to bywa w najtańszych produktach – spiralnej grzałki.

Cechy, które zapewnią nam komfort użytkowania

Istotna jest również głośność pracy urządzenia. Cicha praca podczas procesu gotowania pozwoli nam na kontynuowanie rozmowy w kuchni z osobą, dla której przygotowujemy gorący napój. Wielu konsumentów zwraca też szczególną uwagę na obecność filtra antywapniowego, który skonstruowany ze stali można w łatwy sposób wyjąć i wypłukać. Zapobiega też szybkiemu gromadzeniu się osadu w postaci kamienia.

Wracając do regulacji temperatury warto wspomnieć, iż na rynku dostępne są modele z podświetlaną na wiele kolorów podstawką. Dzięki temu jesteśmy poinformowani, w jakiej temperaturze aktualnie znajduje się podgrzewana przez nas woda. Ważnym detalem jest konstrukcja rączki. Czajnik bezprzewodowy z antypoślizgową gumową powłoką praktycznie nigdy nie wyślizgnie się nam z dłoni. Zapobiegnie też możliwości oparzenia się.

Od szczegółu do ogółu

Warto zwracać uwagę na detale przy kupnie czajnika bezprzewodowego. Tak też jest w przypadku dziubka do nalewania wody. Jeśli jest w przemyślany sposób skonstruowany, to nie ma możliwości, abyśmy rozlali gorąco ciecz poza obręb naczynia. Czajnik bezprzewodowy powinien być też wyposażony w grubsze ścianki, dzięki czemu ciepło jest w dobrym stopniu izolowane.

Ważna jest też ilość poboru energii elektrycznej, od tej cechy zależy wysokość naszych rachunków za prąd. Jeśli szukamy ekonomicznego rozwiązania, to najprawdopodobniej będziemy musieli zrezygnować z możliwości zagotowania wody w kilka sekund na rzecz dłuższego procesu. Czajnik bezprzewodowy również może wydawać sygnał dźwiękowy, informując o zakończeniu pracy. Ważne, żeby nie był inwazyjny i kojarzył się nam z wstępem do zasmakowania niepowtarzalnego aromatu kawy lub herbaty.