Patelnie Ambition,  Patelnie grillowe,  Rodzaje patelni

Patelnia – rodzaje jej powłok i bezpieczne użytkowanie

W sklepach dostępnych jest całe mnóstwo patelni, które różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane oraz powłokami. Te ostatnie mają bardzo duży wpływ na właściwości patelni, jej odporność na uszkodzenia i zarysowania oraz na przewodnictwo cieplne. Dlatego też kupując nową patelnie powinniśmy brać pod uwagę rodzaj powłoki jaki posiada, aby dobrać taką, która będzie spełniała nasze oczekiwania i będzie dostosowana do potrzeb – a więc do tego, co najczęściej przyrządzamy na patelni.

Kupuj patelnie sprawdzonych marek

Bardzo popularną powłoką, która pokrywa patelnie jest ta wykonana z teflonu. Jeżeli decydujemy się na taki zakup warto zadbać o to, aby ta powłoka nie była pojedyncza, lecz najlepiej potrójna. Ich wielką zaletą jest to, że są wyjątkowo wytrzymałe, a to jest ogromnie istotne. Dlaczego? Otóż jeżeli uszkodzimy powłokę teflonową metalowymi akcesoriami czyli na przykład widelcem, to niestety, ale jedyne co nam w takiej sytuacji pozostaje, to wyrzucenie takiej patelni do pojemnika na śmieci. Jednak jeżeli będziemy używać plastikowych lub silikonowych akcesoriów to wówczas taka patelnia może nam służyć przez długie lata. Niewątpliwie patelnie z powłoką teflonową swoją popularność zawdzięczają między innymi temu, że są dostępne w bardzo przystępnych cenach… Chcąc dbać o zdrowie swoje i najbliższych pamiętajmy, aby kupować patelnie sprawdzonych i znanych firm, ponieważ nie brakuje patelni z powłokami, które jedynie imitują teflon i tym samym nie są obojętne dla naszego organizmu. Podczas smażenia mogą się bowiem przedostawać do pożywienia szkodliwe substancje. Aby nie narażać się na takie niebezpieczeństwo sięgajmy po patelnie rekomendowanych producentów, takie jak ambition patelnie. Posiadają one wszelkie atesty, a my wraz z produktem otrzymujemy informator będący gwarancją najwyższej jakości. Abition patelnie od lat są dostępne na rynku i nieprzerwanie cieszą się uznaniem.

Kolejną powłoką wartą uwagi jest powłoka mineralna. Oprócz tego, że jest niebywale praktyczna, ponieważ możemy usmażyć na niej wszystko i to niemal bez użycia tłuszczu, to jeszcze nic nie przywiera do jej powierzchni. Dodatkowym atutem powłoki mineralnej jest jej wyjątkowy wygląd, który fakturą zazwyczaj przypomina kamień lub granit. Dzięki temu zyskuje ona na walorach estetycznych.

Chcesz kupić patelnię niezniszczalną, której wytrzymałość na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne jest wyjątkowo wysoka? W takim razie sięgnij po patelnię z powłoką tytanową. Co prawda jest ona nieco droższa od patelni z powłokami, które zostały wymienione wcześniej, jednak jej wytrzymałość jest zdecydowanie największa. 

Przemyślany zakup

Aby być zadowolonym z patelni, musimy dobrze się zastanowić czego od niej oczekujemy i wybrać taki model, który będzie dla nas wprost idealny. Wybór jest naprawdę ogromny, a zatem możliwości są duże! Niezależnie od rodzaju patelni i jej powłoki stawiajmy na sprawdzonych producentów, takich jak ambition patelnie!