Cukier,  Cukiernica,  Elegancja i szyk,  Parapetówka,  Prezent

Parapetówka – prezent idealny

Parapetówka, czyli oblewanie nowego mieszkania. Niektórzy organizują ją, gdy już urządzą się w nowym lokum, a inni zaraz po odebraniu kluczy, podczas gdy na gości czekają puste ściany. Plusem tego drugiego rozwiązania jest to, że mamy pewność, że znajomy urządzanie i zbieranie wyposażenia rozpoczyna od zera, więc wszystko, co kupimy z wyposażenia, na pewno się przyda i znajdzie swoje miejsce. Jednak co można kupić na parapetówkę?

Pościel, żeby się dobrze spało

Z całą pewnością na czymś spać trzeba, nawet jeśli łóżka jeszcze nie ma, to na pewno będzie jednym z pierwszych zakupionych sprzętów. Pościel jest praktyczna, bo potrzebna każdemu. Musimy jej zazwyczaj mieć co najmniej kilka kompletów, więc nie musimy się martwić, że prezent się zdubluje, bo wszystko się przyda.

Napijmy się kawy

Zestaw kawowy – filiżanki, podstawki, kubki, cukierniczka, dzbanuszek na mleko, do tego małe łyżeczki. Możemy w ten sposób zapowiedzieć, że będziemy często wpadać na kawę. Dawniej cukiernica znikała ze stołu w salonie tylko, gdy trzeba było ją napełnić. Była elementem zaproszenia i sugerowała, że goście są zawsze mile widziani.

Garnki

To prezent niezwykle praktyczny. Każdemu przyda się wysokiej jakości zestaw garnków, w których w swojej nowej kuchni będzie przygotowywał pyszne i zdrowe dania dla samego siebie, ale również dla swoich bliskich. Decydując się na garnki, oszacujmy swój budżet i zastanówmy się, czy kupimy jeden garnek lub patelnię, czy cały zestaw. Czasem lepszym wyborem będzie jedna rzecz, ale wyższej jakości.

Ręczniki

To kolejny prezent, który przyda się świeżo upieczonemu właścicielowi nowego mieszkania. A jeśli nadal jest ono puste i łazienka również nie została jeszcze zaaranżowana, to możemy poszaleć z barwą i wybrać taką, jaka najbardziej nam się podoba. Może zainspirujemy właściciela do stworzenia oryginalnej łazienki?

Sprzęt gospodarstwa domowego

Mowa o tzw. małym AGD, czyli wszelkie roboty kuchenne, miksery, blendery, sokowirówki, maszynki do mięsa, parowary i inne. Lista jest z pewnością długa i warto zastanowić się co może być użyteczne lub co sami byśmy kupili. Zawsze jednak mierzmy siły na zamiary. Czasem warto bowiem kupić mniejsze urządzenie, ale renomowanej firmy, z lepszymi parametrami, które posłuży zdecydowanie dłużej.

Po co ta parapetówka?

Ideą parapetówki jest zebranie prezentów, które ułatwią start na własnym mieszkaniu. W ten sposób również części rzeczy nie musimy kupować samodzielnie. A biorąc pod uwagę, jak dużym kosztem bywa urządzenie własnego m, w oczekiwany przez nas sposób, to te podarki mogą okazać się dużym odciążeniem. Jeśli nie mamy pomysłu co kupić, to z pewnością warto podpytać lub zapytać wprost osoby, do której się wybieramy, czego potrzebuje. W ten sposób zyskamy pewność, że prezent będzie przydatny. Prezenty, jakie kupuje się na parapetówkę, można porównać do tych ślubnych, jednak oprawa jest nieco inna. Nawet jeśli prezent będzie niewielki, to liczy się obecność w uczczeniu i radości z nowego mieszkania bliskiej osoby.